Péče o tetování

     Ochrannou fólii odstraňte po 2-3 hodinách a tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem a namažte mastí. Ochranná folie zde nahrazuje kůži, čímž brání oděru tetování a strhnutí barvy. Doporučuji folií zakrýt tetování na první noc - tetování má tendenci se přilepit na ložní prádlo. Pořád ale platí, že by tetování mělo co nejvíce dýchat. Proto zakrýváme pouze na nezbytně nutnou dobu. To platí hlavně v horkých měsících, kdy se tělo více potí, tady je důležité tetování po cca 2-3 hodinách zakrytých folií umýt a nechat chvíli (5-10 minut) dýchat, pak zase namazat a popř. opět překrýt folií. Po omytí tetované místo osušte čistým ručníkem, nebo ubrouskem. Dbejte na čistotu, abyste zabránili získání infekce.

     Aplikaci masti opakujte v průměru 2x denně (ráno, večer). Tetování udržujte stále vláčné.

     Na tetování se mohou, ale také nemusí vytvořit stroupky. Stroupky nestrhávat a tetované místo neškrábat!!!!!!!! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen dle potřeby (pokud bude suché) výživným pleťovým krémem (doporučujeme s obsahem vitamínu E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

     V období hojivého procesu nedoporučujeme delší koupání , návštěvu sauny a solárního zařízení a rovněž provádění náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu hojivého procesu. Hygienu dodržujte
jen krátkým osprchováním a aplikací masti.

     Vezměte prosím na vědomí, že působením času, UV zářením a rovněž stárnutím pokožky může dojít na tetování k určitým změnám. Pečujte proto o tetování pravidelnýmpoužíváním pleťových krémů, obsahujících vitamín E.
PÁR DOBRÝCH RAD

     Použijte jenjemné mýdlo (např.dětské). Tetování doporučujeme jemněomývat právě zmíněným dětským mýdlem (ale pozor - pouzelehce namydlenou dlaní), následně opláchnout, osušit a mazat aždo doby, kdy z tetovaného místa samovolně odpadnou stroupky.

     Základního vyhojení, tj. zhruba 5-7 dní, opakujte výše popsané kroky (lehké umývání vodou s následnou aplikací masti) jak již uvedeno výše, 2x až 3x denně. V tomto období tetované místo ničím nepřelepujte, chraňte před slunečním zářením, solárním zařízením a rovněž před delším máčením ve vodě (krátké sprchování neškodí).

     Ponechejte volný průběh hojivému procesu, místo neškrábejte a stroupky nestrhávejte.

     Po opadnutí stroupků udržujte povrch tetovaného místa stále vláčný až do úplného vyhojení, tj. 2-3 týdny. Rovněž nedoporučujeme po celou dobu hojení navštěvovat saunu, lázně a další místa, kde hrozí získání jakékoliv INFEKCE.

     Při delším pobytu na slunci (opalování, pobyt u moře) doporučujeme tetování (samozřejmě i již dávno vyhojené) chránit
opalovacím krémem se silným UV filtrem.

     Během hojení neužívejte antibiotika.

     Nikdyna tetování neaplikujte Framykoin!!!!!!!!!!!!

DOPORUČUJEME MAST:

VASELINUM ALBUM

BEPANTHEN PLUS

CALCIUM PANTOTHENIKUM